سلاااام، اگه تا حالا با استیکرای کادینر خودت رو خوشحال نکردی، میتونی از کد تخفیف HelloWorld با 10 درصد تخفیف نامحدود استفاده کنی!
زن شگفت انگیز یا همان واندر وومن یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دی سی کمیک است. او یکی از بنیان‌گذاران لیگ عدالت است و نمادی برای فمینیسم است.

زن شگفت انگیز، یکی از شخصیت‌های معروف و پرطرفدار دنیای کمیک‌های «دی‌سی» (DC Comics) است، که در سال ۱۹۴۱ توسط روانشناسی با نام «ویلیام مارستون»(William Moulton Marston)، با هدف خلق یک الگوی قهرمان زن که بتواند با عشق و دوستی و نه زور بر دشمنانش غلبه کند خلق شد.

قهرمانی که بتواند به راحتی در جنگ پیروز شود اما نجنگد، نشان بدهد که«فمینیسم»(feminism) به قدرت نیاز دارد، ولی در‌عین حال بگوید که نجیب و آرام بودن به عنوان خلقیات زنانه هم می‌تواند به عنوان قدرت نشان داد شود، نه ضعف!

زن شگفت انگیز یا همان «واندر وومن» بسیاری از «طرفداران کمیک»، به ویژه زنان را مجذوب خودش کرده و جایگاه ویژه‌ای در قلب آنان دارد. حتی اگر طرفدار کمیک نباشید، حتما به لطف فیلم های هالیوودی، اسمش را شنیده‌اید. زن شگفت انگیز جنگجویی قدرتمند و صلح طلب به نام «شاهزاده دایانا» (princess diana) است. شخصیت دایانا به این شکل است که در‌عین مهربانی و دلسوزی به اندازه قهرمانان مرد قوی و نیرومند است.

زن شگفت انگیز یا همان واندر وومن یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دی سی کمیک است. او یکی از بنیان‌گذاران لیگ عدالت است و نمادی برای فمینیسم است.

نام دایانا از نام «الهه شکار رومی» (roman goddess of hunt) برداشته شده است که نمایانگر ذات مستقل او و ارتباطش با طبیعت است. دایانا تمام چیزی است که به عنوان یک بچه خواهان آن هستید، زیبا، باهوش، با اخلاق و البته خودمختار که همراه با سلاح‌های خود همچون (lasso of truth)؛که هر کسی را مجبور به اطاعت از دستورات«دایانا» می‌کند.

«دستبند شکست‌ناپذیر» (indistructable bracelet) ،«کفشهای هرمس» (sandals of hermes) و البته تاج خود، تبدیل به یک سمبل شده است. طراحان او خواسته‌اند با نشان دادن سلاح‌های«دیانا»، طبیعت او را نشان دهند. به عنوان مثال «طناب حقیقت»، که با استفاده از آن دیگران را مجبور به اطاعت از خود می‌کند استعاره به بندهای است که زنان را در جامعه در بند کرده.

بر خلاف سایر قهرمانان دنیای «دی‌سی»(DC)، چیزی که کاراکتر زن شگفت انگیز را خاص می‌کند خاستگاه یا شکل و شمایل او نیست، بلکه ماجراهای او است. داستان او در جزیره‌ای دور افتاده با نام «تمسکیرا»(Themyscira)، که حفاظی نامرئی آن را از دنیا خارج مخفی کرده است آغاز می‌شود. جزیره‌ای که هیچ مردی اجازه ورود به آن را ندارد. سرزمینی که او در آن بزرگ شده خالی از نژادی به نام مرد است، مردان برای او به عنوان هیولاهایی تعریف شده‌اند، که تنها به دنبال جنگ و خونریزی و ارضای امیال حیوانی خود هستند، که این تعریف ریشه در خباثت مردان نسبت به آنان در گذشته دارد. گذشته‌ای دردناک که توسط مردان رغم خورده، برای همین هم دایانا در سرزمینی بدون مرد زندگی می‌کنند، تا دیگر هیچ مردی نتواند باعث آزار آنان شود.

زن شگفت انگیز - واندر وومن

اما همه چیز برای«دایانا» زمانی که هواپیما خلبان نیروی هوایی ارتش آمریکا، در«تمسکیرا» سقوط می‌کند، متحول می‌شود.«دایانا» درمی‌یابد «اریس» خدای جنگ، یکی از دشمنان کلاسیک سری کمیک‌های واندر وومن آزاد شده و دنیا را در جنگ فرو برده است. او که وظیفه خود می‌بیند جلوی «اریس» را برای نابودی دنیا بگیرد، به قیمت تبعید از سرزمینش، برای نجات دنیا و پایان دادن به جنگ با کشتن «اریس»، همراه با «استیو ترور» راهی سفر می‌شود. اما با پا گذاشتن او به دنیایی غرق شده در نا‌امیدی، «دایانا» به معنای واقعی جنگ پی‌می‌برد.

زن شگفت انگیز یا همان واندر وومن یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دی سی کمیک است. او یکی از بنیان‌گذاران لیگ عدالت است و نمادی برای فمینیسم است.

او با دنیایی که مردان با جاه‌طلبی و برتری خواهی خود در حال نابودی آن هستند، مواجه می‌شود .جنگی که تنها هراس و نفرت او را به دنبال دارد. «دایانا» دنیایی را می‌بیند که زنان کوچکترین نقشی در آن ندارند، گویی زنان تنها نظاره‌گر نمایشی دست نویس مردان هستند، تا در انتها برای آن دست بزنند. «زن شگفت انگیز» در دنیایی که نظر زنان مهم شمرده نمی‌شود، تبدیل به صدای زنان می‌شود. سخن می‌گوید و مردان و دنیایی که ساخته‌اند را به زیر سوال می‌برد!

زن شگفت انگیز یکی از محبوب ترین شخصیت‌های «دی‌سی کمیک» و حتی تمامی کمیک‌ها است و به جرات می‌توان گفت که هیچ شخصیت زنی، توانایی رقابت با محبوبیت و نفوذ او را ندارد. چیزی که او را بسیار خاص و متفاوت‌تر از سایر شخصیت‌های داستان‌های کمیک کرده جرات و شجاعت او برای زیر سوال بردن قوانینی است، که توسط مردان وضع شده است.

باتوجه به علاقه‌مندان بی‌شمار به شخصیت‌های کمیک‌ بوک، مجموعه کادینر استیکرهای گوناگونی را آماده کرده است. شما می‌توانید با چسباندن استیکر واندر وومن، دایانا دوست‌داشتنی را همیشه همراه خود داشته باشید.

دایانا الهه حقیقت است که با شور‌ و اشتیاقی وصف نا‌شدنی در جستجوی عدالت است. دشمن«دایانا» جنگ است و او به عنوان پایه‌گذار صلح و یکی از بنیانگذاران اصلی «لیگ عدالت»(justice league)، وظیفه خود می‌داند، که با جنگ مقابله کند. اگر شما هم یکی از طرفداران «زن شگفت ‌انگیز» و دنباله‌رو راه او هستید، حتما استیکر او را از کادینر تهیه کنید و «فمینیسم» درون خود را با افتخار به دیگران نشان دهید، همانطور که «زن شگفت‌ انگیز» می‌گوید:

«این برای چیزی که سزاوارش هستید نیست، بلکه برای چیزی است که به آن باور دارید». 

نویسنده: راویندر سینگ

به اشتراک بزار تا دوستامون هم استفاده کنن :))

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

تا اینجا که اومدی یه توک‌پا اینجا هم برو!