بیرون رفتن
سلاااام، اگه تا حالا با استیکرای کادینر خودت رو خوشحال نکردی، میتونی از کد تخفیف HelloWorld با 10 درصد تخفیف نامحدود استفاده کنی!
ماجراهای تن‌تن توسط نویسنده بلژیکی به‌نام هرژه به تصویر درآمده است. در این مجموعه داستان شخصیت‌های دیگری نظیر هادوک، میلو و ... حضور دارند.

تن‌تن خبرنگار جوان و سگ با وفایش میلو، نامی آشنا برای دهه شصت و هفتادی‌ها هستند، که با ماجراهای هیجان‌انگیزشان رنگی به دنیای کودکانه‌ی آن زمان اضافه کردند. اما ماجراهای تن‌تن به آن دهه ختم نمی‌شود و هنوز هم میان نسل جدید محبوبیت دارد. این شخصیت معروف و دوست‌داشتنیِ کمیک‌ها، که موهایی شبیه بستنی دارد، توسط هرژه، هنرمندی بلژیکی به تصویر کشیده شد.

در اولین ماموریت تن تن، هرژه او را به شوروی، قلب جهان کمونیستی فرستاد تا از بلشویک‌های روسی گزارش تهیه کند و در خلال این ماموریت انتقادهایی را بر نظام کمونیستی وارد کرد. مجموعه کمیک‌های تن‌تن عموما نگاهی انتقادی به مسائل مختلف دارند ولی از کمیک نیلوفر آبی، که برخی آن را بهترین اثر هرژه می‌دانند، مضمون سیاسی داستان شدیدتر شد و به طور علنی استعمار اروپاییان و سوءاستفاده قدرت‌های بزرگ جهانی از توده‌ی مردم شرقی را مورد حمله قرار داد. هرژه که پیش از این به نژادپرستی متهم شده بود، در این کمیک سعی کرد لحن و مضامین متفاوتی به داستان‌هایش بدهد. از جمله این تلاش‌ها تغییرات ظاهری و اسمی شخصیت‌های منفی در چاپ‌های بعدی بود، برای مثال بزهکاران دیگر سیاه پوست به تصویر کشیده نشدند.

ماجراهای تن‌تن و میلو

تن‌تن به خاطر کنجکاوی بیش از حدش، در هر ماجرایی وارد می‌شود و گیر می‌افتد ولی خوشبختانه دوستان زیادی دارد که به کمک او می‌شتابند و در صدر این لیست، میلو، سگ باوفایش است. میلو که در ترجمه‌های فارسی برفی نامیده شده، سگی باهوش و کوچک ولی قوی است و به دنبال صاحبش دور دنیا سفر می‌کند و پرده از جنایات بسیاری برمی‌اندازد. استیکرهای دوتایی تن‌تن و میلو را می‌توانید از فروشگاه کادینر سفارش دهید.

محبوب‌ترین شخصیت کمیک‌های تن‌تن بی‌شک کاپیتان هادوک است. او که خونِ دریاسالاری در رگ‌های خود دارد، مانند جد بزرگش سِرفرانسیس دریاسالار نیروی نظامی فرانسه است. اولین حضور کاپیتان هادوک در «خرچنگ بنچه طلایی» بود اما آغاز رفاقتش با تن‌تن در «راز کشتی اسب شاخدار » اتفاق افتاد، وقتی کنار هم برای دست‌یابی به گنج سِر فرانسیس هادوک با دشمن قدیمی خاندان هادوک، راکام، و باقی فرصت‌طلبانی که به دنبال گنج هستند، مبارزه می‌کنند.

ماجراهای تن‌تن توسط نویسنده بلژیکی به‌نام هرژه به تصویر درآمده است. در این مجموعه داستان شخصیت‌های دیگری نظیر هادوک، میلو و ... حضور دارند.

هادوک مردی مهربان ولی تندخو است و مانند هر ناخدای دیگری، کلاه ملوانی بر سر می‌گذارد و پیراهنی که لنگر رویش دوخته شده را به تن می‌کند و ریش‌های بلندی دارد. پیپ و نوشیدنی دو همراه جدا نشدنی هادوک هستند. وقتی که عصبانی یا ناراحت می‌شود به در و دیوار ناسزا می‌گوید، البته از آنجایی که تن‌تن کمیک کودکان است، فحش‌های کاپیتان هادوک اصلا رکیک و ناشایسته نیستند و برعکس خنده‌دار و طنزآمیزند. این دریاسالار پیر که به مشروبات الکلی هم اعتیاد دارد، با قلب رئوف و مهربانش همه جا آماده‌ی کمک و فداکاری به خصوص برای دوستانش است. اصطلاحات خاص و منحصر به فردش شخصیتش را جذاب‌تر می‌کند و ناسزای مورد علاقه‌اش «هزار بار لعنت بر شیطان» است.

دوست دیگر تن‌تن و هادوک، پروفسوری سربه‌هوا و اندکی ناشنوا به نام تورنسل است. شخصیت این دانشمند و مخترع گیج که ناشنوایی‌اش طنز جالبی را به وجود می‌آورد، از «آگوست پیکار» فیزیکدان سوئیسی اقتباس شده است. دوپونت و دوپونط، کاراگاهان بامزه اما دست و پا چلفتی‌ هستند که عین دوقلوها می‌مانند، هم از نظر اسم و هم قیافه و حتی رفتار! اما در عینِ حال هیچ وابستگی خانوادگی‌ای باهم ندارد. اسم این دو در نسخه‌های انگلیسی تامسون و تامپسون و در برخی ترجمه‌های فارسی دوپون و دوپونه گفته شده است. خنگ بازی‌های دوپونت و دوپونط و غفلت‌شان از آشکارترین مدارک و نشانه‌ها باعث حرص خوردن خوانندگان می‌شود، اما از آنجایی که این رفتارها عموما به طرز مسخره‌ای صورت می‌گیرد، درحینِ حرص خوردن شما را به خنده وا می‌دارد و به همین دلیل است که این دو کارآگاه گیج، از محبوب‌ترین شخصیت‌های تن‌تن و دنیای کمیک هستند. اگر به تن‌تن و دوستانش علاقه‌مندید، استیکرهای کادینر را از دست ندهید!

هرژه قبل از اتمام آخرین کتاب تن‌تن، هنر الفبا درگذشت و به خواست خودش مجموعه‌ی تن‌تن ادامه پیدا نکرد و همان جلد نیمه‌نوشته‌ی هنر الفبا منتشر شد. هرژه خود را پدر و خالق تن‌تن می‌دانست و می‌خواست با مرگش داستان زندگی تن‌تن نیز به پایان برسد، اما چندین مقلد و دوستدار مجموعه دست به بازسازی و تکمیل آخرین جلد زدند که هیچ یک با اقبالی روبه‌رو نشد تا اینکه ایو رودیه، یکی از دستیاران هرژه هنر الفبا را به شیوه‌ی درخوری تکمیل کرد و به این ترتیب هیجده سال بعد از مرگ خالق آن، مجموعه‌ی تن‌تن به طور رسمی پایان یافت. هر یک از شخصیت‌های اصلی و بسیاری از شخصیت‌های فرعی این کمیک جذاب را می‌توانید در فروشگاه کادینر پیدا کنید.

نویسنده: آنا پولادی

به اشتراک بزار تا دوستامون هم استفاده کنن :))

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

تا اینجا که اومدی یه توک‌پا اینجا هم برو!