بیرون رفتن
سلاااام، اگه تا حالا با استیکرای کادینر خودت رو خوشحال نکردی، میتونی از کد تخفیف HelloWorld با 10 درصد تخفیف نامحدود استفاده کنی!
بازی «آخرین ما» یا the last of us یکی از ماندگارترین بازی‌های دنیای گیم است. شخصیت‌های اصلی این بازی الی و جوئل آخرین بازماندگان زمین هستند.

وقتی همه‌ی دوستان و آشنایان‌تان زامبی می‌شوند ولی شما نه، خوشحال می‌شوید یا ناراحت؟ اِلی، نوجوانی بود که در این موقعیت قرار گرفت و برخلاف خیلی از شما از وضعش راضی نبود. ترجیح می‌داد در کنار دوستانش عقلش رو به زوال برود، تا اینکه نصف دنیا را به دنبال بادیگارد استخدامی‌اش جوئل که مردی سرد و بی‌احساس است، طی کند و با چهار نوع زامبی مختلف و آدم‌هایی که انسانیت خود را از دست دادند سر و کله بزند و در آخر روی میز جراحی بمیرد.

«آخرین ما» یا بازی the last of us گیم پلی هیجان انگیز و جدیدی در ژانر زامبی‌ها است، که با نوآوری و ایده‌های تازه‌اش به موفقیت چشمگیری دست یافت. محیط بازی در جهانی است زوال رفته و درگیر با نوعی بیماری قارچی که به زامبی‌زدگی منجر می‌شود. در این بین چندین نفر جان سالم به در بردند و گروه اندکی در برابر بیماری مصونیت دارند. تا اینجا داستانی کلیشه‌ای و عادی بوده است، اما چیزی که «آخرین ما» را متفاوت می‌کند، اتکای آن بر روابط انسانی است.

داستان «آخرین ما» حکایت جامعه‌ای است که با بحران غذا، سرپناه امن و مهم‌تر همه انسانیت روبه‌رو است. با سقوط دولت‌های رسمی، حکومت‌های مردمی و خودمختار در هر شهر به وجود آمده و هرکس تنها به فکر خودش است. در این اوضاع بهم ریخته، تمایلات سیاه انسان‌ها اجازه‌ی رشد پیدا می‌کند و هیولاهایی به مراتب ترسناک‌تر از زامبی‌ها به وجود می‌آیند، که بر خلاف زامبی‌ها عقل، شعور و احساس دارند و با آگاهی و از روی قصد اوضاع را برای هم‌نوعانشان سخت‌تر می‌کنند. در چنین جامعه‌ای یک قانون بیشتر نیست؛ قبل اینکه کشته بشی، بکش!

بازی «آخرین ما» با صحنه‌ای از شخصیت مرد اصلی داستان شروع می‌شود، که دخترش مریض ‌حالش را در بغل دارد و در بیمارستان حرکت می‌کند. پس از مرگ دخترک، جوئل را باز می‌بینیم اما این‌بار سرد و سخت و غصه‌دار از مرگ دخترش! با همه‌گیری بیماری و تلاش‌های نافرجام برای مقابله با آن، انسان‌هایی با مصونیت، اهمیتی خاص پیدا می‌کنند زیراکه درمان اصلی در وجود آن‌هاست. جوئل از طرف سازمانی مردم ‌نهاد استخدام می‌شود تا یکی از این انسان‌ها را برای تحقیق بیاورد. استیکرهای این دو شخصیت اصلی را در فروشگاه کادینر می‌توانید مشاهده کنید.

دختری که جوئل مسئولش می‌شود، هم‌سن دختر از دست رفته‌اش است و دیدن الی برای جوئل دردناک است. الی و جوئل هر دو نزدیکان‌شان را از دست دادند و به یکدیگر نیاز دارند. اِلی به عنوان فرد جوان‌تر راحت‌‌تر اعتماد و تکیه می‌کند، در حالی که جوئل هنوز با احساسات خود درگیر است. رابطه‌ی در حال شکل‌گیری این دو زیبا‌ترین پخش بازی است. چیزی که نشان می‌دهد در این جهان فروریخته، می‌توان امید داشت که انسانیت بار دیگر جوانه بزند و رشد کند.

در سفرشان به مقر فرماندهی فایرفلای‌ها، یعنی بیمارستان سَنت ماری، جوئل و اِلی با کلونی انسا‌ن‌های نجات یافته نیز برخورد می‌کنند. آدم‌خواران به سرکردگی دیوید، آدمی که شاید در دیدار اول عادی و کمی مهربان به نظر بیاید، اما در درون دیوانه‌ی وحشی است. بیشترین برخورد با قبایل انسانی، با دیوید و پیروانش رخ می‌دهد و برای زنده ماندن تا پای مرگ مجبور به مبارزه با آنها خواهید بود.

در بازی the last of us، راهزن‌ها ساده‌ترین کلونی آدمی‌اند که از همه طرف رانده شدند و کلونی شخصی خود را تشکیل دادند و با حمله به باقی گروه‌ها و غارت‌شان زندگی خود را می‌گذرانند. دولت فدرا تنها باقی مانده‌ی دولت قبل از بیماری است و با سیاست قرنطینه‌ی شدید و خفقان به مقابله با زامبی‌زدگی پرداختند. در مقابل دولت فدرا، شکارچیانِ شورشی‌اند که با ایده‌ی ایجاد دولتی بهتر از فدرا شورش کردند، اما به نتیجه‌ی مطلوبی نرسیدند.

شکارچیان بازی «آخرین ما» خشن و بی‌رحم هستند و به کسی اجازه‌ی ورود به منطقه‌ی تحت تسلط‌شان را نمی‌دهند. فایرفلای ها اصلی‌ترین رکن بازی‌ هستند و بیشترین طرفدار را دارند. به دنبال یافتن واکسنی در برابر بیماری دست به هرکاری می‌زنند.

بازی «آخرین ما» یا the last of us یکی از ماندگارترین بازی‌های دنیای گیم است. شخصیت‌های اصلی این بازی الی و جوئل آخرین بازماندگان زمین هستند.

پس از رسیدن به مقر فایرفلای‌ها، جوئل در کمال تعجب خودش جدا شدن از اِلی را کاری سختی می‌یابد. با اینکه ماموریتش رسما تمام شده، به اِلی علاقه دارد و سرنوشت او برایش مهم است. به همین دلیل وقتی می‌فهمد، که اِلی تنها مصونی نیست که وارد جراحی شده و اینکه همه‌ی نمونه‌های قبلی، از عمل سالم برنگشته‌اند، تصمیم می‌گیرد اِلی را نجات دهد و بازی در جایی که شروع شده بود، تمام می‌شود؛ با صحنه‌ی جوئل که دختری نوجوان در بغل دارد و در بیمارستان می‌دود.

در قسمت دوم بازی «آخرین ما» به زندگی اِلی و جوئل برمی‌گردیم، که حالا در شهری با کلونی کوچکی از مردم زندگی می‌کنند. الی دیگر نوجوان نیست و حالا بزرگ شده و به دنبال نقشی در این دنیای جدید و بی‌رحم است. در همین زمان فرقه‌ی مرموزی در آمریکا تشکیل شده و اِلی با اَبی، دوست جدیدش به جنگ با این فرقه و انتقام می‌روند.

اگر تا به حال این بازی جذاب و دو قسمتی که لقب پرافتخارترین بازی تاریخ را به خود اختصاص داده را امتحان نکردید، بعد از خرید استیکرهای اختصاصی آن از فروشگاه کادینر شروع به بازی کنید، زیرا «آخرین ما» شما را ناامید نخواهد کرد و استیکرهای‌تان به جذاب‌تر شدن روند بازی کمک زیادی خوهد کرد.

نویسنده: آنا پولادی

به اشتراک بزار تا دوستامون هم استفاده کنن :))

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

تا اینجا که اومدی یه توک‌پا اینجا هم برو!