سلاااام، امیدوارم استیکرها و ماگ‌هامون رو دوست داشته باشی، راستی ارسال‌مون برای خریدهای بالاتر از ۲۵۰ هزارتومان رایگانه!
فرناز ملکی با نام هنری ستین یکی از خوانندگان معروف ایرانی است. شروع فعالیت این خواننده از سال ۸۸ و همکاری با ساسی مانکن بود.

بسیاری او را به اسم «ستین» می‌شناسند، اما نام اصلی او فرناز ملکی است. این خواننده‌ی جوان و خوش صدا که کوچکترین عضو یک خانواده پنج نفره است، در ۲۶ اسفند سال ۱۳۶۷ در تهران به دنیا آمد. پدر او اهل شعر و ادبیات است و مادرش هم از صدای خوبی برخوردار است. به گفته‌ی خودش از کودکی به موسیقی علاقه‌مند بوده اما هیچوقت فرصتی برای رفتن به کلاس‌های موسیقی را پیدا نکرده است. فرناز ملکی به دلیل تدریس زبان توسط برادرش، به سمت یادگیری زبان انگلیسی کشیده شد و سال‌های زیادی را صرف تدریس زبان در آموزشگاه‌ها کرد. علاقه‌ی او به یادگیری و آموزش زبان به حدی است که بارها در مصاحبه‌هایش به این موضوع اشاره کرده است. 

فرناز ملکی با نام هنری ستین یکی از خوانندگان معروف ایرانی است. شروع فعالیت این خواننده از سال ۸۸ و همکاری با ساسی مانکن بود.

شروع فعالیت هنری

فرناز ملکی فعالیت حرفه‌ای خود در زمینه‌ی موسیقی را از سال ۱۳۸۶ در سن ۱۹ سالگی و با نام هنری «ستین» آغاز کرد. او در ابتدا بصورت زیرزمینی شروع به خوانندگی و همنوایی کرد و سال‌ها به همین شکل کارش را ادامه داد. فرناز ملکی در سال ۱۳۸۸ با هم‌خوانی کنار چهره‌های معروفی چون ساسی مانکن و حسین تهی، اسم و رسمی برای خود در دنیای موسیقی دست و پا کرد. این همکاری تا سال ۱۳۸۸ ادامه داشت و بعد از آن، ستین به یک گروه موسیقی مجاز بانوان ملحق شد و با تلاش‌های فراوان توانست مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت و نامش به عنوان همخوان زن در وزارت ارشاد ثبت شود. او با این مجوز فقط اجازه اجرای برنامه برای بانوان را داشت و یا می‌توانست به صورت بک وکال (آوازی که در پشت صدای خواننده اصلی خوانده می‌شود) بخواند.

فرناز ملکی با نام هنری ستین یکی از خوانندگان معروف ایرانی است. شروع فعالیت این خواننده از سال ۸۸ و همکاری با ساسی مانکن بود.

اما همنوایی و بک وکال هدف ستین نبود. او به دنبال اثبات توانایی‌های خود در زمینه‌ی موسیقی بود و همه‌ی تلاشش این بود که مردم بدون هیچ واسطه‌ای صدای او را بشنوند. برای رسیدن به این جایگاه، ستین راه طولانی در پیش رو داشت؛ اما این مسیر برایش خیلی سخت نبود و توانست با سریال شهرزاد به آرزو و رویای خودش برسد. فرناز در زمستان ۱۳۹۶ همزمان با شروع پخش فصل سوم با دعوت حسن فتحی کارگردان سریال، همخوان محسن چاوشی برای تیزر سریال شد و در چندین قسمت از شهرزاد هم آوا‌های او پخش شد. قطعه‌ی «نشد» و «چه کردی» در قسمت‌های پایانی سریال شهرزاد در خرداد ۱۳۹۷ و اجرای این قطعات با امین بانی نقطه‌ی اوج شهرت فرناز ملکی بود و این دو ترانه با استقبال بسیار زیاد مردم در آن زمان روبرو شد. بعد از به شهرت رسیدن به عنوان یک خواننده‌ی زن خوش صدا، ستین تصمیم گرفت برای ادامه‌ی کار و اثبات توانایی‌های بیشتر خود در زمینه‌ی موسیقی، به خارج از ایران مهاجرت کند. او سرانجام در اواسط سال ۱۳۹۷ و در ۳۰ سالگی به ترکیه رفت و در حال حاضر با کمپانی موسیقی رادیو جوان همکاری می‌کند و در این چند سال کنسرت‌ها و اجراهای زنده زیادی را در ترکیه و اکثر کشورهای اروپایی داشته است. او در اجراهایش بسیار پرانرژی است و این موضوع باعث شده تا مردم استقبال خوبی از آن‌ها داشته باشند. 

آهنگ‌ها و حواشی زندگی ستین

ستین علاوه بر خوانندگی و آهنگسازی در ترانه‌سرایی هم استعداد و نبوغ خاصی دارد و به گفته‌ی خودش این استعداد را از پدرش به ارث برده است. او ترانه اکثر آهنگ‌هایش را خودش می‌سراید. «دیشب»، «هیچکسی مثل تو نیست»، «میگی میرم»، «تلنگر»، «برای آخرین بار»، «جانم»، «شب بخیر»، «عزیز جون» و «لب دریا» از جمله‌ی آهنگ‌های معروف ستین هستند. فرناز ملکی به دلیل تسلط بر زبان انگلیسی و به کمک این مهارت تجربه‌ی خواندن آهنگ‌هایی به زبان انگلیسی را هم دارد و در این زمینه هم توانایی‌های خود را اثبات کرده است.

فرناز ملکی با نام هنری ستین یکی از خوانندگان معروف ایرانی است. شروع فعالیت این خواننده از سال ۸۸ و همکاری با ساسی مانکن بود.

ستین در کنار خوانندگی به رقص هیپ‌هاپ هم علاقه دارد و سال‌های زیادی است که به صورت خصوصی آن را انجام می‌دهد. به گفته‌ی خودش، بیانسه خواننده‌ی محبوب او است و آرزو دارد روزی مثل او به یک اسطوره در دنیای موسیقی تبدیل شود. یکی دیگر از علایق و سرگرمی‌های ستین دیدن فیلم و سریال‌ است. جانی دپ و آنجلینا جولی بازیگران محبوب خارجی و هدیه تهرانی، مهتاب کرامتی و مرحوم عزت‌الله انتظامی از هنرمندان مورد‌علاقه‌ی ایرانی ستین هستند. او در یکی از مصاحبه‌هایش عنوان کرده که هدف من اسطوره شدن در دنیای موسیقی است و حتی اگر روزی در این دنیا نبودم، دوست دارم آهنگ‌هایم همچنان شنیده شوند.

نویسنده: رقیه فرجی

به اشتراک بزار تا دوستامون هم استفاده کنن :))

تا اینجا که اومدی یه توک‌پا اینجا هم برو!