سلاااام، امیدوارم استیکرها و ماگ‌هامون رو دوست داشته باشی، راستی ارسال‌مون برای خریدهای بالاتر از ۲۵۰ هزارتومان رایگانه!
انیمیشن کاراگاه گجت/inspector gadget یکی از پرطرفدارترین انمیشن‌های تلویزیونی است، که اولین بار در سال ۱۹۳ پخش شده است و طرفداران زیادی دارد.

کاراگاه گجت سریالی انیمیشنی در ژانر کمدی و علمی تخیلی محصول مشترک کشورهای فرانسه، کانادا، آمریکا، ژاپن و تایوان است که در سال ۱۹۸۳ میلادی توسط «برونو بیانچی»، «اندی هیوارد» و «جین چالوپین» ساخته شده است. این کارتون یکی از موفق‌ترین انیمیشن‌های تاریخ تلویزیون به شمار می‌رود و در زمان پخشش در کشور ما هم طرفداران زیادی داشت و همچنان هم دارد. نسخه‌ی اصلی و اولیه این مجموعه‌ی تلویزیونی از ۱۰ سپتامبر ۱۹۸۳ تا ماه فوریه ۱۹۸۶ در دو فصل ۸۶ قسمتی از شبکه‌های سی‌بی‌اس و نیکلودین آمریکا، شبکه گلوبال کانادا، شبکه فرانسه‌ی فرانسه و شبکه‌ی مونهوا در کره‌جنوبی پخش شد. به دلیل استقبال خوب مردم از این انیمیشن و به دلیل در بر داشتن موفقیت‌های زیاد برای سازندگانش، آن‌ها درصدد ساخت برنامه‌های فرعی دیگری مانند دو فیلم لایو اکشن از این سریال برآمدند. در سال ۲۰۱۵ همچنین عوامل سریال کاراگاه گجت ۲ را در پنجاه قسمت برای پخش از شبکه‌های تلویزیونی ساخته و منتشر کردند. این سری از مجموعه کارگاه گجت از ۲۷ مارس سال ۲۰۱۵ تا ۶ ژانویه ۲۰۱۸ روی آنتن رفت. 

داستان کارتون کاراگاه گجت

قصه‌ی سریال درباره‌ی کارآگاهی دست و پا چلفتی و فراموشکار به نام گجت است که به دلیل کار گذاشته شدن گجت‌ها(واژه‌ی گجت در انگلیسی به معنای ابزار و آلات تازه اختراع مکانیکی است و در زبان عامیانه انگلیسی به کسانی که شیفته خرید و استفاده از این ابزارهای نو هستند به طعنه«کاراگاه گجت» می‌گویند) و ابزارهای مکانیکی مختلفی در بدنش، به کاراگاه گجت معروف شده است. او با رفتن به ماموریت‌های متعدد و بررسی موضوعات مرتبط با پرونده افرادی که در جرایم مشارکت دارند، به مبارزه و مقابله با آن‌ها می‌رود. اما شخصیت دشمن اصلی او در این مجموعه شخصی به نام «دکتر کلاو» است که ریاست یک سازمان فاسد و شرور به نام «ام‌ای‌دی» را برعهده دارد و با طرح نقشه‌های مختلف درصدد عملی کردن خواسته‌های غیرقانونی‌اش است. 

انیمیشن کارگاه گجت/inspector gadget یکی از پرطرفدارترین انمیشن‌های تلویزیونی است، که اولین بار در سال ۱۹۳ پخش شده است و طرفداران زیادی دارد.

کاراگاه گجت جدای از اینکه ابزار‌های زیادی در بدنش کار گذاشته شده است و شخصی خام و بی‌تجربه است و دائما خودش را به خطر می‌اندازد، اما بسیار هم خوش شانس است و از مشکلاتی که در طول مأموریت‌ها برایش پیش می‌آید فرار کرده و جان سالم به در می‌برد. او در کنار شغلش، به خانواده هم اهمیت زیادی می‌دهد و اغلب برای محافظت از برادرزاده‌اش پنی و سگ‌شان خودش را به خطر می‌اندازد. 

شخصیت‌های اصلی انیمیشن کاراگاه گجت

شخصیت «پنی» در کارتون کاراگاه گجت جزو محبوب‌ترین کاراکترهای سریال محسوب می‌شود. او که نقش برادرزاده‌ی گجت را دارد، بسیار باهوش است و در تحقیقات پلیسی به عموی خود کمک زیادی می‌کند. تحقیقات پنی اغلب به صورت محرمانه انجام می‌شود و از دو ابزار یکی کامپیوتر پیشرفته که شبیه کتاب است و یک ساعت مچی مخصوص که برای ارتباط گرفتن با برین و همینطور کنترل کردن فعالیت‌های عمویش از آن‌ها استفاده می‌کند.

یکی دیگر از شخصیت‌های تاثیرگذار در روند سریال، کاراکتر «برین» سگ کاراگاه گجت و پنی است که بیشتر اوقات پنی از او مراقبت می‌کند. نقش برین به دلیل کمک به کارآگاه در ماجراجویی‌های مختلف و محافظت از او، یک نقش پررنگ و مهم به حساب می‌آید. طراحی این شخصیت به شکلی است که فوق‌العاده باهوش به نظر می‌رسد و در موقعیت‌های مختلف به پنی کمک می‌کند. برای ارتباط با پنی، برین به یک قلاده‌ای پیشرفته مجهز است که از طریق آن به یک سیستم ارتباطی ویدئویی دسترسی دارد که این سیستم به ساعت مچی پنی وصل است که به وسیله‌ی آن می‌توانند با هم در تماس باشند. 

انیمیشن کارگاه گجت/inspector gadget یکی از پرطرفدارترین انمیشن‌های تلویزیونی است، که اولین بار در سال ۱۹۳ پخش شده است و طرفداران زیادی دارد.

کاراکتر بعدی انیمیشن کاراگاه گجت، شخصیت تندخو و عصبانی به نام «رئیس پلیس» است. او رئیس کارگاه است و در ابتدای همه‌ی قسمت‌ها به صورت مخفیانه پیش گجت آمده، خلاصه‌ای از ماموریت بعدی‌اش را به او می‌دهد و در انتها هم به کارآگاه برای به پایان رساندن مأموریتش تبریک می‌گوید. او به قدری از برنامه‌های کارآگاه گجت بی‌اطلاع است که هیچوقت متوجه نمی‌شود که برادرزاده‌اش پنی همه‌ی نقشه‌ها و تهدیدات دکتر کلاو را نقش بر آب می‌کند. 

دکتر کلاو رئیس و رهبر یک باند و سازمان فاسد به نام ام‌ای‌دی است و در اغلب سکانس‌ها با گربه‌اش و در قلعه‌ای قدیمی یا در فضاپیمای شخصی‌اش دیده می‌شود. کلاو کارآگاه گجت را بزرگ‌ترین دشمن و مانع خود برای رسیدن به نقشه‌ها و خواسته‌هایش می‌داند و از بی‌خردی او خبر ندارد. یکی از شخصیت‌های این انیمیشن که یار و همراه همیشگی کارگاه گجت هم محسوب می‌شود کاراکتر «سرجوخه کیپمن» است. او که از فصل دوم به داستان اضافه می‌شود، یک شخصیت کلیشه‌ای دارد که در حال مبارزه با جرم و جنابت است و خود را یک ابرقهرمان می‌داند.

انیمیشن کارگاه گجت/inspector gadget یکی از پرطرفدارترین انمیشن‌های تلویزیونی است، که اولین بار در سال ۱۹۳ پخش شده است و طرفداران زیادی دارد.

صداپیشگان انیمیشن

در این سریال کارتونی بازیگران زیادی صداپیشگی کاراکترها را بر عهده دارند. «دن آدامز» صداپیشگی کارآگاه گجت را انجام داده است. «فرنک ولکر» در نقش‌های دکتر کلاو، گربه‌ی دکتر و برین صداپیشگی کرده است. «مونا مارشال» در قسمت اول صداپیشگی پنی را بر عهده داشت، اما در قسمت‌های بعدی «کری سامر» عهده‌دار صداپیشگی این شخصیت شد و بسیاری دیگر از هنرمندان معروف که در این سریال به صداپیشگی پرداخته‌اند.

نویسنده: رقیه فرجی

به اشتراک بزار تا دوستامون هم استفاده کنن :))

تا اینجا که اومدی یه توک‌پا اینجا هم برو!